MENU CLOSE

Blog

Ilgalaikio makiažo meistro užrašai

Kuo ilgiau dirbu šį darbą, tuo aiškiau suprantu, kad riba tarp permanento ir tatuažo yra nusitrynusi. Čia ne tik mano asmeninė nuomonė. Tai patvirtina kai kurie kolegos, konstatuoja SPCP (http//www.spcporg/memberspcp). Liūdna, kad pas mus kaip gudžiame kaime 3 dienų kursus baigę „specialistai” vis dar kvailina vargšus klientus… Be to, dabar darosi tarsi nemadinga konstatuoti, kad atlieki „permanentinį makiažą”, o ne pvz., „mikropigmentaciją”.

Daug skambių žodžių, prasmė – viena

Permanentinis makiažas, kontūrinis makiažas, mikropigmentacija, tatuažas, dermopigmentacija ir mikroimplantavimas. Pabandykime išsiaiskinti, ką reiškia kiekviena sąvoka. Permanentinis makiažas – nuo anglų kalbos žodžio „permanent”, kuris reiškia „ilgalaikis”. Kontūrinis makiažas – sąvoka pabrėžia, kad dirbame su „kontūru” – vokų, lūpų, antakių. Mikropigmentacija reiškia, kad pigmentas ya implantuojamas mikrodozėmis. Tatuažas – kad atliktas darbas atrodo kaip lengva tatuiruotė, meninis vaizdavimas ant odos. Dermopigmentavimo (dermografijos) sąvoka vartojama, kai mikropigmentavimo metodais

siekiama užmaskuoti veido odos defektus: randus, baltas dėmes ir t. t. Visa tai yra sinonimai, kurie nenurodo skirtingų procedurų rūšių ar skirtingo rezultato. Tai yra kosmetologinė procedūra, kurios esmė – įterpti į odą dažomasias medžiagas ir sukurti ilgai išliekantį kontūrą bei spalvas.

Kompanijos, norėdamos įeiti į rinką, priverstos manipuliuoti terminais, kurie reiškia tą patį – ilgalaikį makiažą. Nieko nuostabaus, kai „,supermamų” forume susikimba dvi jaunos mamos (ne grožio industrijos specialistės) ir viena kitai įrodinėja, kuris metodas geresnis. Kur kas liūdniau, jeigu taip elgtis pradeda šią paslaugą atliekantys specialistai. Vadinasi, jie net patys nežino, kokią paslaugą teikia. Arogancija būdinga tiek vietos plastinės chirurgijos specialistams, tiek „, elitiniams” ilgalaikio makiažo meistrams, kurie slepiasi po butaforinės reikšmės formuluote: „ Permanentas – tai atgyvena, mes dirbame naujausiais metodais!”

„The Society of Permanant Cosmetic” savo garbės kodekso 11 punkte teigia: ,,SPCP nariai sutinka, kad iš esmės permanentinis makiažas yra tatuiruotė. Draugijos nariai neklaidina savo klientų teigdami, kad „ tai ne tatuiruotė”.

Kas lemia procedūros rezultatą

Griežtai laikantis ilgalaikio makiažo technologijos, higienos reikalavimų ir skiriant procedūrai tiek laiko, kiek reikia, galima išvengti daugelio problemų ir pasiekti gerų rezultatų.

Proceduros atlikimo laikas. Pirmine konsultacija galima, bet nebūtina. Tačiau procedūrai reikia skirti užtektinai laiko. Kiek ji užtruks, nusprendžia pats meistras. Paprastai patyrusiam meistrui reikia 1,5-2 valandų. Jei piešinys sudėtingesnis, laiko prireiks daugiau. Pasitaiko, kad daug darbo turintis meistras trumpina procedūros laiką, tačiau tada kyla pavojus, kad nebus tinkamai parinktas piešinio dizainas (pvz.: antakių, lūpų, vokų) spalva, be to, gali stigti laiko ir atlikimui. Siūlyčiau rinktis optimalų procedūros laiką, nes klientas turi jausti komfortą ir meistro dėmesį. Reikia skirti pakankamai laiko ir paaiškinimams apie procedūros eigą, bei odos priežiūrą po procedūros.

Nuskausminimas. Atliekamas specialiais tepalais ir injekcijomis. Tinkamas nuskausminimas yra procedūros pagrindas. Ilgalaikio makiažo meistras turi domėtis rinkoje esanciais anestetiniais preparatais, nes geras nuskausminimas leidžia sklandžiau dirbti, ir klientas

labiau patenkintas.

Meistro estetinis išsilavinimas. Tobulai parinkti formą ir spalvą meistrui padeda išsilavinimas, jdirbis, estetinis skonis. Kuo daugiau išmanymo vizažo ir dailės srityje, tuo geresnis pasiekiamas rezultatas.

Medicinine proceduros pusė. Medicininis kosmetologo išsilavinimas suteikia techninių sprendimų laisvę. Juk klientų skirtinga oda, tenka susidurti ir su odos problemomis. Įvairūs medicininiai preparatai palengvina pigmento įterpimą, audinį apsaugo nuo ilgalaikių traumų.

Psichologijos žinios. Skirtingo amžiaus ir socialinių grupių klientų grožio samprata nevienoda.

Vienam yra gražus ryškus makiažas, kitam – vos matomas. Priešingu nei tikėjosi rezultatu bus nepatenkintas ir vienas, ir kitas. Nuostabu, kai specialisto patarimai sutampa su kliento norais. Tačiau meistro diktatas leistinas tik matant, kad klientas pasirengęs save subjauroti: nori keistos, inoringos formos, neįprastos spalvos. Nedarykite to, kas prieštarauja jūsų vertybėms.

Aparatūra. Teko dirbti su daugybe aparatų. Vienus labiau mėgau, kitus – mažiau. Čia kaip automobilis: vieniems patinka „ Citroen”, kiti neįsivaizduoja savęs be “BMW”. Gražus dizainas anaiptol negarantuoja, jog dirbti bus malonu. Įsitikinau, kad iš esmės galima dirbti

su bet kuriuo aparatu, tereikia išmokti jį valdyti, perprasti galimybes, „susidraugauti”. Skeptiškai vertinu tokio pobūdžio reklamą: „,Dirbame su geriausiu, aukščiausios kokybės ilgalaikio makiažo aparatu” (suprask, nėra lygių!). Reikėtų žiūrėti į meistro atliktus darbus, o ne į techniką. Jeigu darbai neįtikina, joke stebuklingi aparatai nepadės, kaip prastam šokėjui nepadeda tobuliausi batai. Ne technika yra svarbiausia, o meistras ir jo kompetencija, virtuoziškumas. Meistriškumo nenusipirsi. Jį reikia išsiugdyti.

Kompanijos, gaminančios ilgalaikio makiažo atlikimo technika, dažnai gudrauja. Kelis metus reklamuoja tam tikro modelio aparatą, vadinamajį “brendą”. Nuslūgus susidomėjimui, pakeičia dizainą, ir vėl tą patį aparatą pateikia kaip naują, technikos stebuklą. Žinoma, taip elgiasi ne visos kompanijos. Reikia būti akylam, domėtis šia rinka.

Proffesional grožio ekspertai, 2012 liepa – rugsėjis

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *