MENU CLOSE

M Removal mokymai

MRemoval metodas: pigmento išėmimo vadovėlis

Pigmentą į odą visada buvo gana lengva įvesti, tačiau esant reikalui pigmentą kokybiškai išvalyti iš odos iki MRemoval eros buvo bemaž iššūkis. Trumpai tariant iki šiol egzistuoja lengvabūdiškas meistrų požiūris į įvesto pigmento gyvavimo odoje peripetijas ir sukeltas pasekmes. Pigmentų transformacijas, spalvų inversijas, bandymus maskuoti seniau atliktus PMU darbus, pigmento šalinimo procedūras – visa tai tenka patirti ir išgyventi klientui, kuris, deja, dažnai atsiduria ar paliekamas nežinioje dėl atitinkamų specialistų stygio. Ir kas tikrai liūdina – PMU specialistų abejingumas kliento problemoms, susijusioms su nepageidaujamu pigmentu odoje. Ne lazerinio pigmento išėmimo srityje dirbu jau 15 metų, šią sritį teko savarankiškai studijuoti ir pačiai sukurti standartus, kurie padėtų specialistams sėkmingai siekti profesinės sėkmės. Virš 25 metų patirtis ilgalaikio makiažo srityje padėjo išgryninti šios srities problematiką ir surasti sprendimų būdus. Mano vedamų mokymų geografija yra plati – esu apkeliavusi arti 70 šalių, todėl tenka dirbti su visais Fitzpatric odos tipais. Ta neįkainojama patirtis ir sukauptų žinių įprasminimas praktinėje veikloje lemia labai spartų ne lazerinio metodo populiarėjimą dėl plataus spektro galimybių ir akivaizdžių rezutatų.

Kuo ilgalaikio makiažo pigmento šalinimo sritis patraukli ir kuo įpareigojanti?

Sėkmingas pigmento išvalymas suteikia šansą mūsų klientėms vėl būti natūralioms arba turėti galimybę atsinaujinti. Pašalinus pigmentą daugeliu atvejų išsisprendžia skaudžios estetinės problemos, išsilaisvinama iš spalvos ar nevykusio dizaino nelaisvės.
Nors gamintojai teigia, kad pigmentas iš kliento odos išnyksta per 3-5 metus, tačiau jo deponavimasis odoje priklauso nuo žmogaus organizmo savybių, ilgalaikio makiažo atlikimo technikos ir pigmento savitumo arba šių faktorių visumos. Ar daug matėme pilnai išnykusių antakių? Nublukusių – taip, bet be pėsdako pranykusių – vienetai. Ypač jei kalbame apie senos kartos PMU.
Žinia, daugelis klienčių ilgalaikį makiažą atnaujina ne vieną kartą, kas 1-2-3 metus, dažnai jis atliekamas ant dar pakankamai ryškaus ankstesniojo darbo. Pigmento sluoksnis klojamas vienas ant kito. Oda dar kurį laiką turi pigmentui vietos, tačiau po daugybinių pigmento įvedimų ateina momentas, kai atnaujimas nebeatlieka savo funkcijos – odoje naujam pigmentui tiesiog nebėra vietos. Oda naują pigmentą tiesiog išstumia į paviršių. Kitaip tariant, pati odos fiziologija byloja, kad antakių, akių pravedimų, lūpų tūris jų pirminio dizaino ribose pilnai užsipildė. Vietos pigmentui atsiras tik už pirminio dizaino užribio.
Tas pats procesas vyksta ir su tatuiruotėmis: jei spalva itin koncentruota (juoda ar titano baltalo pagrindu), naują piešinį įterpti yra sunku arba visai neįmanoma.
Atėjo laikas paminėti macrofagocitozės svarbą ir jos veiksmų mechanizmą mūsų organizme. Odos makrofagai reaguoja į kiekvieną į organizmą patekusią svetimą medžiagą. Tai didieji organizmo „valgytojai“, kurie apvelka dažo molekules baltyminiu apvalkalu ir jas mūsų organizme būtent t a i p užrakina. Kaip prancūzų mokslininkai įrodė, tattoo pigmentai yra perduodami iš vienos makrofagų kartos į kitą, vieniems iš jų mirus. Todėl tatoo pigmentas, „supakuotas“ makrofage ir perduodamas iš kartos į kartą, apsigyvena organizme amžiams. Prancūzų mokslininkai nerado nuspalvintų fibroblastų kaip buvo manoma anksčiau.
Dabar norėčiau priartėti prie meistro atsakomybių ir galimybių. Ypač veido srityje. Žinios, kurias naudojame estetikai kurti yra neatsiejamos nuo žinių apie pigmentus ir žmogaus fiziologiją bei odos struktūrą.
Jau po metų kitų darbo ilgalaikio makiažo srityje pas jus pradeda grįžinėti klientai, trokšdami ir ieškodami pokyčių. Puiku, jei jie tik nori pasiryškinti savo veido bruožus, jei juos tenkina ankstesnio dizaino ribos ir jei pastarasis pilnai pasidengia nauju dizainu. Viskas einasi sklandžiai, jei:
ansktesnis dizainas neturi spalvinių dėmių ir netolygių įrėžimų;
likusi spalva nekliudo naujam sumanymui;
klientas nesusiruošė keisti savo įvaizdžio.
Čia atsiranda daugybė jei… Jei su tais visais „jei“ meistrui pavyksta susitvarkyti, puiku! Tačiau patirtis ir matytos situacijos byloja ką kita: pavyksta ne visiems meistrams ir ne visada. Kai kurie griebiasi kamufliažinių/maskuojančių pigmentų nepageidaujamiems dizaino fragmentams paslėpti. Dažniausiai tai būna antakių galai ar priekiai, nes tai labiausiai mados tendencijų įtakojamos antakių dalys. Taip pat gali būti akių pravedimai, kurių ankstesnis sprendimas nesuderinamas su šiandienėmis mados tendencijomis. Maskuoti nebetarnaujančius dizainus, procedūrų klaidas yra klaidų liūnas. Prireiks tik trumpo laikotarpio, per kurį pasireikš naujos problemos, kaip antai: užmaskavus savo klaidą ar seną PMU, regis, parenkant patį tinkamiausią pigmento atspalvį kliento odai ir … titano dioksidas parodys savo tikrąjį veidą. Sudėtinės kamufliažinio pigmento dalys išnyks, liks tik gelsva ar balsva dėmė, kuri taps papildoma estetine problema klientei. Vieta, kurioje implantuotas titano baltalas, suformuoja reljefą – jis tampa neelastingas ir nejudrus. Šio darinio neįveikia lazeris . Kurį laiką klientė maitinama pažadais, kad pigmentas išnyks, bet to neįvyksta. Situacija kardinaliai pasikeis, kai į darbą bus paleistas pigmento išėmėjas MRemoval.
Kita didele klaida pavadinčiau seno tatuažo dengimą naujo pigmento sluoksniais bandant suteikti kitą formą ir atspalvį.

Pradėkime nuo antakių.

Situacija 1: Ganėtinai ploni, juodi, melsvą atspalvį įgavę antakiai perdaromi į plačius ar platesnius šiltos spalvos antakius. Šių antakių prototipas dažniausiai dar turi ir griežtai nukirstus antakių priekius. Iliuzija, kad šiuolaikinės šešėliavimo technikos (net neminiu plaukelinių technikų) užmaskuos praėjusio amžiaus šedevrus žlugs jau bešešėliuojant. Sugijus bus antakis antakyje. Susierzinimas su procedūrų skaičiumi tik didės, nes vienalytiškumo vis vien nepavyks pasiekti. Nebent … vėl padaryti tatuažą sujungiant seną ir naują į viena, bet ar tai bus šiuolaikinis sprendimas? Kodėl nepradėjus nuo to, kad pirmiausia reikia sumažinti seno tatuažo spalvos intensyvumą iki minimumo ir tik tada užsiimti rekonstrukcija? MRemoval 1-2 procedūrų pagalba tai nesunkiai įgyvendintų.
Situacija 2. Antakiuose jau yra keli sluoksniai skirtingų gamintojų pigmentų. Antakiai kelis kart perdaryti, įskaitant formą ir spalvą. Matosi raudonos spalvos (geležies oksido), žalsvos spalvos (chromo) ir juodos spalvos (karbono) plotai viename antakyje. Absoliučiai aišku, kad meistras stengėsi įvairiomis spalvomis neutralizuoti stipriai dominuojančias spalvas, kad sujungtų į visumą. Tačiau to padaryti nepavyko arba problemą į šoną nustumti pavyko laikinai. Jei tokį klientą nusiųsite lazerio procedūrai, atsiimsite labai nejaukių spalvų komplektacijoje: spalvų intensyvumas išbluks, tačiau pačios spalvos liks, nes lazeris neskaito žalios, geltonos, melsvos, daugeliu atvejų raudonos arba transformuoja ją į pilką. Tokią situaciją gali išspręsti tik nelazerinis pigmento išėmėjas – MRemoval, kuris šalina absoliučiai visas spalvas.
Situacija 3. Visai ne paslaptis, kad akių pravedimai daugeliu atveju išlieka visam gyvenimui. Odos storis akių zonoje yra minimalus, tad net šešėliavimo principu atliekant akių pravedimą, yra tikimybė, kad pigmentas išliks visam laikui. Atėjus metui daugelis klienčių ryžtasi vokų pakėlimo operacijai. Plastikos chirurgas atlieka savo darbą – jis sutvarko perteklinius audinius, bet nesaugo akių pravedimo piešinio, nes tai ne jo prioritetas. Sugijus pooperaciniams randams dažniausiai matome labai sukeltus ir išlenktus pravedimų išorinius kampučius, asimetrijos atsiradimą. Kai kurie dizainai pasikeitę neatpažįstamai. Klientas sugrįžta pas savo meistrą ir ieško pagalbos – tokiais riestais kampais niekas nenori vaikščioti. Netikėdamas savimi, bet vis vien darydamas a la paslaugą, meistras imasi rekonstrukcijos – pravedimas tampa griozdiškas ir neatpažįstamai sudarkytas. O juk reikia tik tiek nedaug – išsivalyti piešinio deformacijas delikačiu MRemoval pigmento išėmėju.
Situacija 4. Pigmento migracija. Išsiliejęs pigmentas dažniausiai aptinkamas akių srityje, retsykiais lūpų. Tai tikrai labai didelis estetinis diskomfortas pirmiausia klientui, nes su subjaurotu veidu, jei nebus ieškoma išeities, teks nugyventi visą likusį gyvenimą. Išsiliejęs į kraujagysles pigmentas niekada neblunka – tai situacija visam laikui. Gilaus troškimo padėti tokiam klientui neužtenka. Visi maskavimai kamufliažinėmis spalvomis baigiasi odos inkliūzais – papildomų svetimkūnių kolonijų formavimu odoje. Lazeris šiose delikačioje situacijoje neturi ką veikti. Tai MRemoval pigmento išėmėjo kompetencija.
Situacija 5. Ryškus, nelygus kontūras lūpose, purvina, nelygi spalva. Dažna situacija, kai kiti pigmentai yra bejėgiai užmaskuoti nepageidaujamą spalvą, itin ryškų kontūrą. Ne paslaptis, kad net ir žavi lūpų spalva, įvesta per giliai, per grubiai, tampa drumzlina ir visada šalto atspalvio. Tai fizikiniai dėsniai. Tačiau suformuluokime problemą: kiti pigmentai nedengia ir nemažina problemos, o lazeris, esant pigmente titano dioksido priedams, yra bejėgis. Dirbant su lazeriu ant tokio pigmento, spalva pasidaro tamsiai pilka – tai titano dioksido transformacija. Vienintelis, kas gali efektyviai ir greitai spręsti šią problemą – tai MRemoval pigmento išėmėjas.

Tipinių ir netipinių situacijų galima pririnkti daug. Tai ilgalaikio makiažo meistrų virtuvė, kurioje yra daug receptų spręsti vienai ar kitai situacijai, tačiau viena yra aišku, kad ant seno pigmento, ypač jei jo yra keletas sluoksnių odoje, šedevro nesukursi. Tai tarsi savaitės senumo valgių likučių patiekalas -apkaišytas prieskoniais, bet praradęs maistinę vertę. Todėl konfliktinė situacija: klientą būtina išvaduoti iš pigmento nelaisvės, tačiau priemonės, kurios taikomos – yra netinkamos, mažai veiksmingos – verčia pigmento šalinimo sritį vystytis milžinišku greičiu.
Šiandien jau galime ir pasidžiaugti, ir didžiuotis, kad pigmento šalinimo rezultatai daugeliu atvejų yra tiesiog įspūdingi: ženkliai sumažėjo procedūrų skaičius norimam rezultatui pasiekti, oda išieka kokybiška ir po didesnio procedūrų skaičiaus. Praktiškai nebeliko spalvos, kurios nebūtų įmanoma išvalyti – ir visa tai dėka ilgametės patirties, žinių, subalansuoto produkto bei tikslinių veiksmų bei priemonių visumos – MRemoval metodo, kuris perrašo ne lazerinių pigmento išėmimų istoriją
Daugelį metų pigmento išėmimo sritis tenkinosi metodais, kurie daugiau žada, nei ištęsi. Daugybinės procedūros, menkai matomi rezultatai, odos kokybės problemos, kai kurių spalvų rezistencija – visa tai labai vargino ir vis dar vargina klientus, kurie nesusidūrė su MRemoval metodu. Brutualus atlikimas, nemokšiškas įrankių pasirinkimas, elementari žinių stoka žlugdo bet kurį metodą, tačiau šiuo atveju turima omenyje pačių metodų esmę, kuri remiasi pasikartojančiu paviršutinišku požiūriu į šios srities poreikių bei pasiūlos amplitudę bei metodų efektyvumą kaip to išraišką.
Daugelis ilgalaikio makiažo srities specialistų yra išbandę saline removal, kuris veikia osmozės principu. Viskas čia būtų gerai, jei ne pirmyn žengiantis mokslas ir išaugęs poreikis greitai, efektyviai ir saugiai išsivaduoti iš pigmento nelaisvės. Gijimas po kievienos procedūros ir ilgas rezultato laukimas sukelia didesnį ar mažesnį nepasitenkinimą bei abejonę metodu. Ne paslaptis, kad juodos koncentruotos spalvos tatuiruotės, tame tarpe ir tatuažas, mažai paveikiami saline removal. Osmozės principu paremtas ir MRemoval metodas, tačiau čia veikia kiek daugiau faktorių, kurie sukelia virtinę cheminių reakcijų, vadinamų metabolinėmis. Tą lemia produkto specifinė sudėtinių dalių koncentracija ir pH. Pigmentas ne tik kad suardomas biologine bei biochemine prasme, bet jo cheminės reakcijos yra negrįžtamosios – pigmentas pakinta negrįžtamai ir pasmerktas gerąja prasme degeneraciniam irimui. Iš odos atsilaisvina nepageidaujamas pigmento balastas ir jo likučiai pačios odos išstumiami į paviršių.
Įrodymų toli ieškoti nereikia: socialinėje erdvėje jau pilna puikių sugijusių pavyzdžių, klientai vienas kitam rekomenduoja šias procedūras, o PMU meistrai vis labiau suvokia šio metodo ir atsakomybės prieš klientus svarbą. Plati šio metodo biografija dar kartą įrodo ne lazerinio pigmento išėmimo populiarumo priežastis: pravartu žinoti kaip išimti savas ir svetimas klaidas, o taip pat šis metodas yra tiltas tarp senos kartos PMU ir dabartinio – lengvo, natūralaus ir lengvai transformuojamo PMU. MRemoval metodo pagalba viskas tampa įmanoma.

Tai kodėl gi ne visi pigmentai išimami lazeriu?

Lazeriai labai gerai veikia juodą spalvą, tačiau sunkiau nuskaityto tokias spalvas, kaip raudoną, žalią ir mėlyną. Atliekant šalinimą ne lazeriu, per pirmuosius kelis seansus pašalinama didžioji dalis pigmento. Ypač puikiai pasišalina spalvotos tattoo. Lazeris geriau veikia tose vietose, kuriose yra mažiau pigmento ir kurį reikia išsklaidyti. Derinant abu metodus galima maksimaliai išnaudoti kiekvieno iš jų stipriąsias puses.
Rinkoje yra keletas lazerių tipų: Ruby lasers, Alexandrite Lasers, Yag (Neodymium) Lasers, Q-Switch Lasers ir Picosecond Lasers ir visi jie sukurti pigmentui išimti. Daugelis iš jų pašalina didžiają dalį pigmentų ar net ir pilnai pašalina nepageidaujamą pigmentą. Aukščiausios kategorijos Picosecond lazeriai turi didžiausias galimybes tai atlikti. Vienintelis trūkumas yra tai, kad šio tipo lazeriai rinkoje turi didelę kainą, startuojančią nuo 200 000 EUR ir ne visos klinikos ar PMU akademijos gali juos įsigyti. Rentabilumas čia taip pat atlieka savo vaidmenį.
Kita problematika susijusi su tuo, kad daugelyje šalių lazeriu gali dirbti tik daktarai. Nelegalus lazerio naudojimas atneša papildomų problemų tiems, kas nesilaiko procedūrų reglamentavimo savo šalyse. Dar norėtųsi šnektelt apie holistinį požiūrį į pigemnto šalinimo procedūras. Šalinant lazeriu, pigmentas vėl gražinamas į limfotakos sistemą – o tai reiškia, kad pigmento sudėtinės dalys – metalai, keliauja po organizmą. Kam teko matyti preparuotų limfmazgių, pripildytų tattoo pigmento, tas gal būt pagalvos, ar verta tatuiruotis savo kūną, o po to nešiotis savo limfmazgiuose pigmentų sankaupas, užkonservuotas makrofaguose. Pavojus neskelbiamas – kol kas laukiama rimtų studijų, tačiau pats faktas optimizmo nesukelia.
Atliekant tattoo removal ne lazeriniu būdu, sukeliamas dirbtinis uždegimas, tad oda stengiasi atsikratyti užkrato, šiuo atveju pigmento, kuris procedūros mechanizmų dėka, tampa nepageidaujamu elementu. Pigmentas iškyla į išorę tiek procedūros metu, tiek su po procedūros susidariusiu šašiuku. Taigi, šiuo atveju yra valoma į paviršių, mažiau teršiant limfotaką.
Visų spalvų „nuskaitymas“, minimalus procedūrų skaičius, galimybė procedūrą atlikti mašinėle ar manualine technika veido ir kūno srityse, rentabilumas, holistinis procedūros mechanizmas – visa tai suteikia MRemoval metodui solidumo, aiškios koncepsijos ir nuoseklumo visose šio metodo panaudojimo galimybėse. Nuostabu, tačiau ir šiuo metu esame arti dar vieno atradimo – produktų pH manipuliacijų, kurių dėka jau pasiekta įstabių rezultatų. Likite su mumis ir jūs visam laikui pakeisite savo požiūrį į PMU bei pigmento išėmimo procedūras. Žinių panaudojimas praktikoje jums suteiks neribotas galimybes įtakoti rinką ir tapti šios srities ekspertu!