Top image

Video

Vilnius

Olandų g. 19-1,
Tel. (8~5) 2609555
Mob. (+370) 650 74227
el.paštas. info@ellapermanent.lt

Darbo laikas:
I-V 9:00 - 19:00
VI 9:00 - 15:00
VII - Nedirbame
Medicina » Apie herpesą
Apie herpesą

Aktyviausias yra Herpes simplex virusas, sukeliantis lūpų, juosmens ar lyties organų pūslelinę. Labiausiai paplitusi yra HSV-1 viruso forma - herpes labialis, sukelianti lūpų pūslelinę. Kai kurie iš mūsų nenutuokia esantys viruso nešiotojai. Susilpnėjus imunitetui dėl netinkamos mitybos, streso, sunegalavus, peršalus, padauginus alkoholio ar vėjui ir saulei nugairinus veidą, pajuntamas herpeso poveikis. Herpeso virusas įsitaiso nerviniuose mazguose, limfocituose, seilių liaukose ir organizme išlieka visą gyvenimą.

Susidarius palankioms sąlygoms, virusas pasireiškia vis tose pačiose vietose. Inkubacinis periodas gali trukti 2 - 21 dieną. Atsiranda vandeningų puslelių, kurios gali susilieti į vientisą darinį. Juntamas deginimas, tempimas. Gali padidėti limfmazgiai, pakilti temperatūra. Žaizdelės ilgainiui užsitraukia šašais, gyja 1-3 savaites. Gydoma acikloviro turinčiais ir džiovinamaisiais tepalais (Acic, Aciclostad, Zovirax), Carbosan geliu. Galima vartoto Acic geriamas tabletes. Carbosan žaibiškai sustabdo plitimą.

Darant ilgalaikį lūpų makiažą, šis virusas yra pagrindinė procedūros komplikacija. Tačiau jaudintis dėl to nebūtina - mano metodika atlikto lūpų permanento kokybė nenukentės, tik pailgės gydymo laikas. Serologiniai kraujo tyrimai Herpes simplex virusui diagnozuoti atliekami „Endemik“ laboratorijoje.